Текслер відвідав одне з найбільших аграрних підприємств Челябінської області.

2020/07/30 18:16

Текслер відвідав одне з найбільших аграрних підприємств Челябінської області.

Губернатор Челябінської області Олексій Текслер сьогодні відвідав Шибаново, де знаходиться НВО «Сади Росії» — одне з найбільших аграрних підприємств регіону. Йому показали основні виробництва і пригостили фруктами і овочами. Губернатор зазначив, що таким виробництвам буде забезпечена підтримка, зокрема планується зниження ПДВ при поставках саджанців та насіння.

За словами представників «Садів Росії», компанія працює не тільки на території Челябінської області, але і на всьому Уралі — два магазини з продукцією «Садів Росії» є в Єкатеринбурзі, два в Кургані і один в Пермі, але «основна зона покриття — це Челябінська область».

В цеху з фасування грунту Текслеру розповіли, що частково землю виробляють самі, а частково взаємодіють з миасским підприємством. Однак основним напрямком роботи компанії є виробництво посадкового матеріалу та насіння.

«Ми працюємо на території всієї Росії, наші посилки йдуть від Владивостока до Калінінграда, нас знають. Клієнтів у нас — приблизно два з половиною мільйони, якщо говорити про всій базі, — зазначив один з представників „Садів Росії“. — Ми найбільший клієнт „Пошти Росії“ в області, і в Свердловській, і в Челябінській. Ми займаємо десяте місце з відправлення посилок з Росії».

В цеху по упаковці посилок і ручного пакування насіння Олексію Текслеру розповіли про роботу селекціонерів, які розробляють нові сорти культурних рослин з урахуванням особливостей клімату Південного Уралу і створюють «генетичний банк» з кращими гібридами. Від них серйозно залежить робота компанії, крім цього, «є ексклюзивні сорти, які не робить більше ніхто».

Останнім пунктом екскурсії стало відвідування теплиць, де Текслеру показали вже зійшли саджанці і накрили стіл з фруктами і овочами власного виробництва.

«Ми вже говорили, що сільське господарство на території Челябінської області активно розвивається. Зокрема, у нас є унікальне виробництво — НВО „Сади Росії“, де вирощують насіння, саджанці різного роду, необхідні для невеликих і великих https://censor.net.ua/news/3133147/bez_podderjki_gosudarstva_selskim_territoriyam_stanovitsya_vse_trudnee_uderjivat_lyudeyi_ot_trudovoyi підприємств. Підприємство займає лідируючі позиції у відправленні товарів, що говорить про те, що це затребувано, — підкреслив Олексій Текслер. — Такі виробництва представляють інтерес, і ми будемо уважно дивитися і допомагати такого роду підприємств».

Губернатора Челябінської області пригостили грушами, названими в його честь. «Дубровський зніяковів, спробував і забрав до себе в машину»

Губернатор зазначив, що прямої фінансової підтримки не буде, проте необхідно знизити ПДВ на насіння і посадковий матеріал. На його думку, «на насіння, саджанці ПДВ не повинен бути високим, це, як і продукти харчування, не повинно потрапляти в спектр більш високого ПДВ». Текслер пообіцяти попрацювати з цього питання і обговорити його з федеральним урядом.

Додамо, що НВО «Сади Росії» в 2015 році відвідував губернатор Борис Дубровський, якого також пригощали фруктами. Тоді ж власник компанії нині покійний Володимир Степанов отримав у глави регіону дозвіл назвати новий сорт груш «Дубровським».